ترنم

نخستین جشنواره ملی عکس شیخ بهایی به کار خود پایان داد

نخستین جشنواره ملی عکس شیخ بهایی به کار خود پایان داد

برگزاری جشنواره ای ملی، همچون جشنواره عکس شیخ بهایی، در زمان اندک خالی از اشکال نیست. اما هیئت داوران برخود لازم می دارد از دبیرخانه و برگزار کنندگان به منظور برگزاری اولین دوره این جشنواره قدردانی نماید.
هیئت داوران انتظار دارد تا در سال های آینده این حرکت با برنامه ریزی بهتری برگزاری گردد، چرا که شهر اصفهان شایسته بهترین هاست، شهری که در ادوار مختلف تجلی گاه فرهنگ و هنر ایران اسلامی بوده و هست.
جشنواره عکس شیخ بهایی می تواند یکی از تاثیرگذار ترین جشنواره های کشوری گردد، در صورتی که به لحاظ پرداخت عکاسانه، بتواند نقش جدیدتری را در بیان، داشته باشد.
هیات داوران توصیه خاصی به عنوان یک الگو، برای عکاسان این جشنواره ندارد. تنها امیدوار است با توجه به اهمیت تصویر در برنامه ریزی و مطالعات شهری، که یکی از اهداف این جشنواره نیز هست، با آثار بدیع و ماندگار خود نقش موثرتری را ایفا نمایند.

محمدرضا مومنی                مهدی وثوق نیا                غلامرضا نصر اصفهانی

 پس از قرائت بیانیه هیات داوران، جوایز بخشهای مختلف جشنواره به شرح زیر به آنان اهدا گردید.

بخش اصلی: 
نفر اول: آقای حجت ا… عطایی از قم – لوح تقدیر، نشان جشنواره و مبلغ سی میلیون ریال هدیه نقدی
نفر دوم: آقای سلیمان گلی از تربت حیدریه – لوح تقدیر، نشان جشنواره و مبلغ بیست میلیون ریال هدیه نقدی
نفر سوم: آقای غدیر آب شناس از بیرجند – لوح تقدیر، نشان جشنواره و مبلغ ده میلیون ریال هدیه نقدی

همچنین از آقایان  امین اطمینان از تبریز و مهدی رضا زاده از اصفهان نیز با اهدا لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال هدیه نقدی تقدیر شد.
بخش آزاد:
در این بخش نیز به آقایان (به ترتیب الفبا) حامد بارچیان از گرگان، آرش حمیدی از تهران و امیر عنایتی از تربت حیدریه، لوح تقدیر، نشان جشنواره و مبلغ ده میلیون ریال هدیه نقدی اهدا شد.
بخش ویژه ( اصفهان در شب) :
در این بخش نیز به خانمها و آقایان (به ترتیب الفبا) محبوبه کریمی از اصفهان،  مسعود عمو تقی از اصفهان و اعظم واعظ از اصفهان، لوح تقدیر، نشان جشنواره و مبلغ ده میلیون ریال هدیه نقدی اهدا شد. همچنین به هر یک از یکصد اثر راه یافته به نمایشگاه، که در موزه هنرهای معاصر به نمایش در آمد، نیز مبلغ یک میلیون ریال به عنوان حق تالیف اهدا شد. جشنواره و نمایشگاه ملی عکس شیخ بهایی به مناسبت هفته نکوداشت اصفهان هر ساله از ۳ تا ۱۰ اردیبهشت ماه توسط شهرداری اصفهان برگزار می شود.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :